Tipy na seznamování4 minut

5 znamení, že jste připravení na nový vztah – nebo naopak ani v nejmenším

Ilkka, 2022-02-08
5 znamení, že jste připravení na nový vztah – nebo naopak ani v nejmenším

Připraveni? Připraveni na lásku? Dozvíte se, jestli jste připravení na nové seznamování – a co můžete udělat, pokud ještě připravení nejste. Autorka článku je naše odbornice na randění, Kate Taylorová.

Jste připravení, když:

1. Vnímáte sami sebe pozitivně, romanticky

Udělejte si rychlý test. Nastavte časovač na dvě minuty a sepište si seznam všeho, co z vás dělá skvělého partnera či partnerku. Když zazvoní časovač, spočítejte body. Pokud vás snadno napadlo pět, nebo i víc věcí, jste připraveni na randění! Seznam si schovejte a použijte ho, aby vám připomněl, proč to nevzdávat.

Máte jich méně než 5? Buďto píšete fakt pomalu, anebo máte zrovna v navazování nových kontaktů nižší sebevědomí. Prozatím se do randění nepouštějte. Nepospíchejte a soustřeďte se SAMI NA SEBE – na to, co máte rádi, co rádi nosíte, jíte, pijete, sledujete, čtete… Zamilujte se do sebe a pamatujte, že jste žádoucí, dokonale nedokonalý partner či partnerka, který světu a svému vztahu má rozhodně co nabídnout. Když si budete jistí, čím jste jedineční a pro co vás druzí můžou milovat, je čas vyrazit na scénu.

2. Láska je všude kolem (nebo to aspoň tak vypadá)

Znáte pojem „Konfirmační zkreslení“? Je to termín z psychologie a popisuje tendenci, kterou lidé mají, když si všímají víc těch věcí, které upevňují jejich vlastní názory a přesvědčení – zvlášť co se týče emocí. Můžete to použít jako rychlý způsob, jak změřit své vyhlídky na rande.

Zamyslete se nad vším, co se v poslední době a co souvisí s láskou. Bylo to hrozné a depresivní? Rozešel se váš oblíbený slavný pár? Ve zprávách hlásili, že u žen po padesátce je vyšší pravděpodobnost, že přistanou na Marsu, než že se znovu provdají? Adele vydala nové album? ANEBO si pamatujete nějaký roztomilý pár, který jste zahlédli někde na webu? Byli jste svědky dojemného setkání po letech na autobusové zastávce? Kamarád měl svatbu? Pokud jsou jednotlivé útržky vaší psychiky povzbudivé, jste pozitivně naladění a připravení randit. Pokud jsou trochu pochmurné, snažte se vybavit si ty hezké věci. Když začnete randit, připomenou vám, že láska je vážně všude kolem nás, zvýší vaše sebevědomí a dobijí vás optimismem.

3. Nesledujte své bývalé partnery na internetu a neptejte se na novinky

Kdy naposled jste si vyhledávali informace o svém bývalém, třeba tak, že jste se podívali na jejich sociální sítě nebo jste se na ně zeptali vzájemných přátel? Pokud to bylo dneska, držte se od seznamky dál – připravení nejste.

Pokud to bylo víc než před měsícem, předstupte – postupujete do dalšího kola!

A pokud to bylo někdy mezitím, čtěte dál. Proč se o ně pořád zajímáte? Pokud jen ze zvyku, nastavte si nový cíl: v následujících 3 dnech nezjišťujte nic. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte, co asi dělají, vědomě přiveďte své myšlenky na svůj vlastní život – třeba napište přátelům a vymyslete zábavný program na víkend. Pokud ho/ji kontrolujete, protože nesnesete pomyšlení na to, že se přes vás už přenesli, nejste připravení randit. Dejte si čas a smiřte se s rozchodem, pracujte na svém sebevědomí tak, že budete plnit malé cíle krok za krokem, dokud nebudete o budoucnosti smýšlet pozitivněji.

4. Myšlenka na nové seznámení se vám zdá vzrušující

Představte si, že byste dnes měli rande. Jak se cítíte? Jste na rande připravení, pokud si myslíte něco jako… „Skvělý! A vezmu si ty nové šaty/novou košili!“ nebo „Jéé! Jsem nervózní. Ale až tam dorazím, budu v pohodě.“ Cokoli jiného, hlavně negativní myšlenky typu „Jakej to má smysl?“ nebo „Jen to podělám, jako obvykle,“ by mohly znamenat, že ještě připravení nejste. Pokud vás napadlo „Ha! Bude určitě žárlit,“ tak rozhodně připravení nejste. Podívejte se na bod číslo 3.

5. Na rande máte volné hodiny, ale ne měsíce

Otevřete si diář, prosím. Jak vypadá tenhle měsíc? Pokud je zaplněný schůzkami s kamarádkami či s přáteli, koníčky, nebo jinými závazky, že nemáte čas ani na kafe, pak víte, co vám řekneme. Chyba 404: Připravenost na rande nenalezena. Zkuste své plány trochu proškrtat, abyste měli čas taky na poznávání nových lidí. Pokud jste rádi zaneprázdnění, přeneste tu energii i do randění: často vyhlížejte nové milé nezadané na Meetic, a začněte si plánovat první zábavné nezávazné schůzky. Ale vytvořte si v diáři místo už teď, než začnete koordinovat volný čas s někým dalším.

Pokud potřebujete sluneční brýle, které sníží až příliš vysoký jas prázdných dní, také to zrovna není známkou připravenosti na seznamování. Ideální čas na randění není tehdy, kdy hledáte někoho nového, kdo vás doplní, nebo jím jen zaplníte místo v kalendáři. Místo toho zkuste využít to volné místo, abyste znovu objevili své zájmy a koníčky, a rande zkuste domluvit někam mezi vaše plány. Mírně zaplněný kalendář je ideální: pořád máte čas tu a tam na oběd či večeři, a přitom vám zbyde dostatek času na popovídání.

Zaregistrujte se teď a vydejte se na svou cestu randění. Nebo se podívejte na naši stránku s tipy na randění, kde naleznete rady, jak se znovu zamilovat po padesátce a jak napsat dokonalou první zprávu na seznamovací stránce.

Online seznamka pro podobně smýšlející nezadané! Najděte nezadané s podobnými zájmy Registrujte se zdarma