Tipy na seznamování5 minut

Deset přikázání při seznamování

Ilkka, 2022-02-07
Deset přikázání při seznamování

První přikázání: Mluvit pravdu budeš

Určitě vás při vyplňování profilu láká si pravdu o sobě trochu vylepšit. Při hledání nového partnera se všichni chceme ukázat v nejlepším světle. Možná ubereme trochu z věku? Přidáme si pár centimetrů? Jistě, nejspíš se kvůli tomu s vámi nikdo nerozejde, a v podstatě taky o nic nejde. Ale uvědomte si, že vás kvůli tomu čeká trapné selhání. Ať už je to okamžité uvědomění vašeho partnera, že rozhodně nemáte štíhlou postavu, nebo zjištění, že vlastně slavíte 45., a nikoli 35. narozeniny, lži při randění prostě vyjdou najevo. Problémem ale nejsou vaše nejistoty a pochyby, jde o zklamání důvěry toho druhého. Pokud váš protějšek nemůže věřit tomu, co říkáte o drobnostech, jak vám může věřit ve skutečně důležitých věcech? Buďte přitažliví tím, jací jste.

Druhé přikázání: Přespříliš vybírat nebudeš

Mnoho lidí je při randění v dospělosti netrpělivých, ať už jde o rande online nebo offline, protože nedokážou najít nikoho, kdo by se jim líbil tak rychle, jak by chtěli. Je nepravděpodobné, že toho pravého nebo tu pravou najdete hned. Musíte být realističtí a zachovat si při potkávání nových lidí otevřenou mysl. Jedině tak poznáte, s kým máte nějaké spojení. Rozšiřte své hledání, neomezujte se svými obvyklými „typy“ a budete mile překvapení, koho potkáte!

Třetí přikázání: Rychle se osobně seznámíš

Většina lidí, kteří se seznamují v dospělosti, je v jednom kole. Je pak snadné nechat se vtáhnout do e-mailové konverzace, které se vlečou týdny, nebo i déle, a schůzku s naším protějškem tak neustále odkládáme. Na vině je kombinace pracovního života a neklidných nervů. Můžete si vytvořit spojení s někým přes zprávy, ale taky je potřeba se co nejdřív setkat, abyste zjistili, jestli mezi vámi přeskočí jiskra. K tomu, abyste zjistili, jestli se s druhým chcete sejít nebo ne, vám stačí pět nebo šest zpráv. Přestaňte si jen psát a vyrazte na schůzku!

Čtvrté přikázání: Nebudeš se pokoušet věci uspěchat

Když už jste se setkali, je čas zpomalit. Randění není žádný závod, kde na konci skočíme do vztahu. Měli byste se těšit, že potkáte někoho nového a vzrušujícího, ale nepleťte si touhu s láskou. Nemá smysl nikam spěchat, pokud necítíte, že je to pro vás správná cesta. Proto se k ničemu nezavazujte, dokud svého partnera či partnerku nepoznáte lépe – alespoň po uplynutí několik měsíců.

Páté přikázání: Život si užiješ

Je zcela zásadní, abyste ve svém životě měli kromě randění i další aktivity, které vám přinášejí radost. Díky těmto aktivitám bude váš život naplněný a zajímavý, tak, jak tomu bylo i předtím. Dejte si pauzu a dopřejte si čas i na něco, u čeho se nebudete soustředit jen na své potenciální partnery a randění. Pokuste se vyhnout tomu, že budete přehlcení zprávami na telefonu, v e-mailu nebo schůzkami na poslední chvíli, a místo toho nechte, ať se spojení vytvoří přirozeně.

Šesté přikázání: Že je to ten pravý/ta pravá předpokládat nebudeš

Je to romantické, říct po týdnu či dvou tomu druhému, že jste spřízněné duše, ale bude to vypadat, že moc tlačíte na pilu. Vložte do nového vztahu až příliš emocí a čeká vás velké trápení v případě, že to nevyjde. Nezapomeňte, že váš nový partner či partnerka se pravděpodobně i nadále seznamuje s dalšími lidmi, dokud si neujasníte, že randíte jen spolu. A kromě vás mají taky svůj vlastní život.

Sedmé přikázání: Až příliš informací neposkytneš

Vy i váš partner máte každý nějakou minulost. Každý z nás, kdo randí v dospělosti, má za sebou nějakou historii, která je pro jeho každodenní život důležitá. Ale probírat do detailu intimní záležitosti, zvláště ty, které jste prožili s předchozím partnerem, můžou vážně poškodit vaše vyhlídky, protože můžou vést ke zbytečnému žárlení a soutěživosti. Pomlouvat svého bývalého nebo svou bývalou, nebo se v opilosti vysmívat tomu nejpodivnějšímu vztahu na jednu noc, co jste kdy měli, může v té chvíli vypadat jako skvělý nápad, ale tak to opravdu není.

Osmé přikázání: Ex nejlepším kámošem není

Ať už jste ukončili svůj předchozí vztah z jakéhokoli důvodu, teď randíte, abyste našli toho, kdo pro vás bude nejdůležitějším člověkem ve vašem životě. I když jste svůj předchozí vztah třeba ukončili v míru, pokud chcete mít úspěch s novým partnerem, nemůžete mít žádný vztah s duchy ze své minulosti, pokud to není nezbytně nutné. Není to fér k vašemu novému partnerovi, který si bude zcela zbytečně připadat nejistě, dokud vás zcela nepozná. Kdykoli zrovna jednáte se svým/svou ex, představte si, jak byste se cítili, kdyby váš protějšek dělal úplně to samé co vy, a zamyslete se, jak se asi cítí.

Deváté přikázání: Na prohraný závod sázet nebudeš

Netahejte nikoho za nos tím, že budete setrvávat ve vztahu, ve kterém se necítíte dobře. K ukončení vztahu je zapotřebí odvaha, zvlášť pokud jste spolu už nějakou dobu, ale trávit spolu další čas je jen plýtváním času všech zúčastněných. Čím dřív to druhému sdělíte, tím dřív se přes to oba – a zvlášť odmítnutý partner – můžete přenést, vyplakat se a najít lepší partii.

Desáté přikázání: Snadno se s tím vypořádáš

Stejně jako v životě, i randění v dospělosti má své šťastné a krušné chvíle. Soustřeďte se skutečně na to, o čem víte, že vám přináší radost: nespokojte se s něčím, pokud to není to pravé, a netrestejte se, pokud vztah, který šlapal jak na drátkách, nevyšel tak, jak jste chtěli. Neutápějte se v sebelítosti, pokud se věci hned nerozběhnou směrem, jakým chcete. Pokračujte v hledání někoho, kdo vás skutečně ocení a s kým můžete vybudovat něco, do čeho se vyplatí investovat do budoucna. Hodně štěstí při randění!

Přečtěte si víc odborných tipů na randění nebo začněte randit ještě dnes!

Online seznamka pro podobně smýšlející nezadané! Najděte nezadané s podobnými zájmy Registrujte se zdarma