Sdílejte společné chvíle díky konverzaci přes video

Jak videohovory na Meetic fungují?

Díky této funkci můžete vidět jeden druhého a prožít společné chvíle, aniž byste se museli setkat osobně. Tato funkce je k dispozici pouze tehdy, pokud jste si s někým již začali psát a poslali jste si alespoň čtyři zprávy. Proč bych to měl/a vyzkoušet? Videohovor je autentičtější, upřímnější způsob, jak se s někým spojit. Umožňuje vám potvrdit si, že mezi vámi přeskočí jiskra, a vy tak můžete dál prohloubit emoce, které jste sdíleli během vašich prvních psaných zpráv.

Pokud chcete zavolat…

  1. V okénku konverzace klepněte na ikonu kamery, která se zobrazí na obrazovce vašeho zařízení vpravo nahoře.
  2. Přečtěte si naše tipy, jak si v bezpečí a sebevědomě užít videohovor. Než začnete sdílet své osobní údaje, jako je vaše adresa a telefonní číslo, zkuste se trochu lépe poznat.

Pokud chcete přijmout videohovor

  1. Nikdo na vás netlačí a nemusíte ho přijímat. Pokud se vám to časově zrovna nehodí, prostě hovor odmítněte. A nebojte se – nikoho tím neurazíte. Volající uvidí jen informaci, že nedošlo ke spojení hovoru, ne že jste ho odmítli.
  2. Pokud hovor přijmete, udělejte to v klidu a pohodě. Pokud někdy zažijete nevhodné chování, nahlaste nám to přímo během hovoru kliknutím na ikonu „nahlásit“. Konverzaci můžete kdykoli ukončit.

 

Připravte se na videohovor naživo

Vyberte ten správný okamžik

Píšete si s někým, kdo se vám líbí (a komu se líbíte!) už několik dní a chcete ho poznat lépe a mluvit s ním spontánně? Je čas sdílet společné chvíle konverzací přes video.

Navrhněte to vašemu protějšku a společně si domluvte, kdy bude nejlepší čas na videohovor. Myslete na tento hovor jako na zvláštní schůzku, trochu jako byste se měli poprvé setkat osobně, protože si spolu konečně budete moct povídat! Je důležité, abyste byli oba připravení a ve správné náladě.

Na detailech záleží

Videohovory ukážou, že oba chcete podniknout další kroky a trávit spolu další chvíle. Je to něco víc než jen obyčejný hovor po telefonu: vaši první konverzace přes video byste měli brát jako zvláštní příležitost, abyste si tento milý a příjemný okamžik chtěli ještě někdy zopakovat.

Nejprve vyberte místo u vás doma, kde videohovor uskutečníte. Obývák je často nejlepší místo, protože tam můžete pohodlně sedět na gauči a ten druhý zahlédne i kousek vašeho domova. Kuchyně je také dobrá volba, protože jde o místo, kde můžete být spolu a cítit se v pohodě a jako doma.

Soustřeďte svou pozornost na prvky v zorném poli kamery, které ten druhý uvidí. Okenní rám, knihy, zrcadlo nebo zelené květiny jsou příjemné vizuální doplňky, které dotvářejí příjemnou atmosféru. Vyhýbejte se místům, kde máte vystavené fotografie, nebo jiné velmi osobní věci, pokud o sobě nechcete sdílet mnoho informací příliš brzy.

Pozor na osvětlení! Pokud si voláte během dne, maximálně využijte přirozeného světla a sedněte si k oknu. Zároveň se ale ujistěte se, že je slunce za zařízením a osvětluje vaši tvář, jinak vás ten druhý neuvidí. Využijte jemnějšího a teplejšího světla později odpoledne, kdy slunce začíná klesat k západu. Pokud zrovna prší nebo si voláte večer, rozsviťte nějaké nepřímé světlo a vytvořte tlumenou atmosféru.

A konečně zařízení či obrazovku vašeho počítače příliš blízko u tváře. Zařízení opřete nebo ho položte na konferenční stolek, abyste se mohli pohybovat a svobodně se vyjadřovat a dávat najevo své emoce. Bude vám tak víc připadat, že sedíte naproti sobě podobně jako v nějakém baru nebo restauraci, a to vám pomůže se uvolnit. A nakonec nezapomeňte zkontrolovat, že máte nabitý telefon či počítač nebo že máte nabíječku někde poblíž. Není nic horšího, než když vám dojde baterka uprostřed rozhovoru a vy si pořád máte co říct.

Jak začít konverzaci?

Výhodou videohovorů na Meetic je to, že jsou k dispozici jen dvojicím, které už si několik zpráv poslaly. Tím pádem už byste měli být ve fázi, kdy můžete v konverzaci přirozeně pokračovat anebo se druhého zeptat, jak se ten den měl/a. Nemusíte si připravovat žádné zvláštní téma – nejdůležitější je projevit zájem. Jak víte z vlastní zkušenosti, když dva lidé sdílejí nějaké spojení, konverzace plyne přirozeně a to ticho, které se občas vyskytne, je stejně příjemné jako vyřčená slova.

Popusťte uzdu své fantazii a kreativitě

Využijte videohovoru a ukažte, že jste zábavní a spontánní. Můžete se lépe (a hravě) poznat, třeba když si uděláte seznam toho, co vás zajímá, například:

  • „Na co jsi ve svém životě nejvíc hrdý/á?“
  • „Koho nejvíc obdivuješ za jeho odvahu…“
  • „Nejlepší vzpomínka z cest“
  • „Co se ti nejvíc líbí na místě, kde žiješ…“
  • „Svět by byl lepším místem, kdyby…“
  • „Co nejbláznivějšího bys rád/a zažil?“

S vytvářením šťastných párů máme hodně zkušeností a věřte nám, že humor a hravost hraje ve svádění velkou roli. Odborníci na vztahy se shodují, že společný smích je nezbytný k podpoře vztahu a buduje silnější páry. Je to na vás!

Taky si svoji videokonverzaci můžete ozvláštnit, třeba tak, že si zavoláte v čas večeře. Oba budete mít pěkně prostřeno, můžete zapálit svíčky, a třeba si uvaříte i stejné jídlo. Bude vám připadat, že jste spolu někde v restauraci na večeři. Nebo vyzkoušejte něco jednoduššího, udělejte si drink, jako byste byli v baru.

A konečně, proč spolu nezajdete na procházku? Nasaďte si sluchátka a projděte se na čerstvém vzduchu, zatímco čekáte, než to bude možné uskutečnit tváří v tvář.

Jak vidíte, tyto sdílené okamžiky nabízí celou škálu příležitostí, jak strávit čas s lidmi, kteří mají stejný pohled na život, a vy si je můžete upravit podle sebe.

Protože teď je víc než kdy jindy čas užívat si život ve dvou!

Online seznamka pro podobně smýšlející nezadané! Najděte nezadané s podobnými zájmy Registrujte se zdarma