Tipy na seznamování3 minut

Kdy začínat s randěním po dlouhodobém vztahu?

Kdy začínat s randěním po dlouhodobém vztahu?

Když se uzavře jeden vztah, obzvlášť později v životě, mnoho z nás zajímá, jak dlouho bychom měli počkat, než se pustíme do randění a jestli vůbec znovu začít randit. Když je vám dvacet nebo třicet, vztahy vznikají a zanikají a bereme to jako přirozenou věc, ale později v životě se vše trošku zpomalí. Ale okolnosti randění tehdy a teď jsou si až pozoruhodně podobné!

Hlavní otázka se točí kolem načasování. Sami víte, že vám z dlouhodobého hlediska bude lépe v novém, láskyplném vztahu, ale kdy tedy naskočit do rozjetého vlaku randění? Nebo by bylo lepší nějaký čas počkat? Existují dva názorové proudy:

Pokud i jen uvažujete o randění, jste připravení.

– Pokud zvažujete svou budoucnost, a uvědomujete si, že byste byli šťastnější ve vztahu, máte to správné pozitivní naladění, které je potřeba, abyste se seznámili s někým novým.

– Pokud chcete nový vztah, je to zcela na vás. Stejně jako když jste randili, když jste byli mladší, najít vztah si musíte podle sebe. Ať už váš poslední vztah skončil jakkoli, tohle rozhodnutí je pouze a jen na vás.

– Motivace a chuť seznamovat se s někým novým kolísá úplně stejně, jako když jste byli mladší. Pokud se vám chce se s někým seznámit, měli byste se chopit příležitosti a poznávat nové nezadané čtyřicátníky, kteří také hledají lásku.

– Nemarněte čas lítostí nad sebou nebo nad minulými vztahy. Nejde o to předstírat, že tyto důležité vztahy nikdy neexistovaly. Jde o to zvolit si, na co se zaměříte. Zhodnoťte váš předchozí vztah, co jste na něm milovali, nebo naopak moc nemuseli, a tahle zjištění použijte během seznamování online.

Nalaďte se na pohodu

– Vztah, který končí, obvykle představuje výzvu. To, co jsme usilovně a po dlouhou dobu budovali, pravděpodobně nezmizí ihned po uzavření vztahu. Je důležité podívat se na minulý vztah kriticky a ujistit se, že si s sebou do dalšího vztahu berete jen to nejlepší.

– Nespadněte do pasti rychlého úniku do vztahu, aniž byste kompletně zpracovali svůj poslední vztah. Než se zavážete k něčemu novému, dejte tomu čas. Seznamování online není závod a než se rozhodnete vstoupit do nového vztahu, máte spoustu času objevovat, co randění pro čtyřicátníky nabízí.

– Randění má několik fází, od mrkání jeden na druhého přes psaní zpráv až k prvnímu rande a ještě mnohem dál. Pokud si nejste jistí, jestli jste připravení osobně potkávat lidi nad čtyřicet let, začněte si nejprve psát s několika lidmi, kteří vás zaujali, a uvidíte, kdo vyhlíží lásku.

– Pamatujte: randění je možnost, nikoli povinnost! Neuškodí nakouknout na online svět randění a zjistit, co z toho může vzejít. Vždycky se můžete rozhodnout, že na to půjdete pomalu, dokud nebudete připravení najít někoho výjimečného, kdo hledá to samé, co vy.

Přečtěte si více odborných tipů na randění nebo začněte randit už dnes!

Online seznamka pro podobně smýšlející nezadané! Najděte nezadané s podobnými zájmy Registrujte se zdarma